Bemutatkozás

Radics-Berghoffer Szandra

Radics-Berghoffer Szandra vagyok 1988 Február 18.-án születtem Budapesten. A lovak iránti szeretetem már 5 éves koromban elkezdődött. A tanulás mellett minden nap edzésre jártam a Nemzeti Lovardába, ahol díjugratásban versenyeztem. Késöbbiekben vidéken folytattam lovas tanulmányaimat, ahol szintén ugróztam illetve military-vel foglalkoztam. A galopp versenyzéssel 2009 óta foglalkozom, mint munkalovas, versenylovas és 2016 óta mint idomár.

2009-ben érkeztem Alagra a magyar galopp versenyzés, angol telivér tréningezés központjába. Pályafutásomat Ribárszki Sándor többszörös magyar bajnok tréner istállójában kezdtem meg. A mester idomitásában kiválló telivérek voltak, többszörös Magyar Derby győztes. Legismertebb lova Overdose (GB) szinte egész Európában ismertté tette. Igy rögtön a legmagasabb szinten nyilt lehetőségem a sportág elsajátitására és tanulásra.

Én,Bagira kutyám és Sir Sherlock lovam

2 évet töltöttem a mesternél, majd Kovács Sándor szintén többszörös magyar bajnok idomárhoz igazoltam.

Rengeteg jó lovat lovagoltam, készitettem fel versenyzésre nála munkában. Egyik kedvencem a képen látható Ostinato (GER) , amely a Magyar Derby, Kincsem Dij, Milleniumi Dij győzelmek mellett nemzetközi szinten, black type versenyekben is bizonyitott. Kovács Sándor kiválló többszörös magyar bajnok versenylovas is volt idomári kerrierje előtt igy lovasként is sokat tudtam tőle tanulni. Rengeteg különböző karakterű ló lovaglásába, idomitásában tudtam részt venni igy tudtam folyamatosan fejlődni és tanulni. 2010-ben kezdetem el a galoppon lovasként is versenyzni. Kis súlyom miatt szerettek “ültetni” igy kezdőként viszonylag sok lehetőséget kaptam.

2011-ben Franciaországba Chantilly-ba lóval együtt egy hónapra, ami remek élményt és tanulási lehetőséget biztositott számomra. Betekintést nyertem egy világszinvonalú versenyüzem mindennapi életébe, munkájába.

Nemzeti Összefogás nyergében lovasként

Magyarországra történő visszatérésem után több versenyben is nyertem lovasként.

2016 ban döntöttem az idomári karrier mellett. Kezdetben 4 lóval foglalkoztam. A kis lotot egyedül csináltam. Komoly kihivást jelentett számomra hiszen bizonyítanom kellett felkészültségemet, tehetségemet. Mig a top trénerek idomitásában 70 – 80 ló is volt nálam mindössze 4- 6 ló állt tréningben. Ráadásul a néhány százezer Ft os lovakkal kellett felvennünk a versenyt a több millió Ft os lovakkal.

Ki kellett dolgoznom egy olyan módszert, amely az enyém. Mind a napi rutin munkában, mind a takarmányozásban és a lovak felkészitésében. Igy a mesterektől tanultakat saját tapasztalataimmal kiegészitve alakitottam ki idomári munkámat.

Az eredmények pedig nem maradtak el. Egyre magasabb szinten sikerült a kis istállónkkal bizonyitani, szép helyzéseket és mégszebb győzelmeket elérnünk.

2021-ben már kiemelt futamot is, a Hazafi Díjat sikerült megnyernünk. Envious (GB) saját nevelésű lovunk, amelyet mindössze kb. 300.000 Ft ért vásároltunk Agliából. A kezdetektől én készitettem, és lovagoltam munkában is.

Enviouse (GB) győzelme a Hazafi dijban.
Envious (GB) lovagolom munkában

Büszke vagyok rá, hogy az évek alatt rám bizott lovak 100% –a eljutott a versenyzésig, minden lóval sikerült legalább helyezést elérnem és idomitottjaim 95% -a nyert versenyben. Más tréningből érkezettt lovakkal pedig hatalmas fejlődéseket sikerült elérnem. Sally Rose (GB) -t IV osztályból egészen I osztályú hendikep győzelemig Lady Zsu (GB) -t szintén IV osztályból 2 szeres I osztályú hendikep győzelemig Chickawa (FR) nyeretlenként került hozzám 3 győzelmet tudtunk szerezni egészen II. osztályig, de I osztályban is voltunk helyzve.

Ezek a számok egyedülállóak, és bizonyitják, hogy az általam kidolgozott idomári módszer kivállóan működik. Idomári módszerem lényegét talán a következőképen tudnám összefoglalni:

A csikók olyanok , mint a gyerekek. Nagy odafigyelést, gondozást, törődést igényelnek. Nem szabad velük sem sietni sem túl sokáig várni. Kizárólag fokozatos terhelés mellett, nagy odafigyeléssel szabad felkésziteni őket a versenyzésre. A lovak ugyan úgy, mint az emberek más – más karekterűek, ezért más – más munkát igényelnek. Figyelni, és megérteni kell őket, milyen munka megfelelő számukra, mikor állnak készen. Nem a tréning módszerünket kell a lóra rákényszeritenünk, hanem meg kell találnunk az összhangot a ló számára legjobban megfelelő tréninget. A telivérek élsportolók, és ezért igazi élsportolóhoz méltó táplálékra és kiegészitőkre van szükségük. ezért kizárólag kiváló minőségű zabot, szénát és vilgszinvonalon elismert tápot szabad velük etetni.

Még szintén kedvelheted...